Mardin’de 23.700 Fidan Toprak İle Buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin’de 23.700 Fidan Toprak İle Buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsamında Vali Demirtaş’ın katılımıyla 3.700 fidan toprak ile buluşturuldu.

Türkiye genelinde 1023 noktada “Türkiye Yüzyılına Nefes Olmak” sloganıyla eş zamanlı başlatılan fidan dikme programlarının Mardin ayağında 9 lokasyonda 23.700 fidan dikilecek.

Artuklu Üniversitesi alanında 1500, Dereiçi Mahallesi’nde 5000, İçören Mahallesi’nde 2700, Mazıdağı Radyolink Erezyon Kontrol alanında 3.000, Derik Erozyon Kontrol Alanında 3.000, Dargeçit ilçe jandarma alanında 500, Anadolu ve meslek lisesi tarafından 1000 ve Mardin Artuklu Hayvan Hastanesi bahçesi alanında 7000 olmak üzere 23.700 fidan toprak ile buluşturulacak.

Mardin’de Vali Demirtaş’ın ve il protokolünün katılımıyla hummalı bir şekilde hayvan hastanesi bahçesi alanında fidanlar dikilerek, fidanlara cansuyu verildi.

Vali Demirtaş, yaptığı açıklamada bu alanın ileride bir kent ormanı haline dönüştürülebileceğini dile getirdi.

“Türkiye Yüzyılına Nefes Olmak” sloganıyla eş zamanlı başlatılan fidan dikme programı kapsamında Kızıltepe ilçesinde de ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu’nun katılımı ile Kızıltepe Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi’nde fidan dikimi gerçekleştirildi.

 Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe ilçe protokolü, meslek odaları başkanları, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.