Ahmet Türk’ten sandık çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Türk’ten sandık çağrısı

Kızıltepe ve Artuklu ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Türk, seçmene sandığa gitme çağrısında bulundu.   

DEM Parti’nin Mardin ve ilçelerinde 31 Mart yerel seçim çalışmaları sürüyor. Yerel seçime sayılı günler kala yoğun mesai harcayan DEM Parti’nin kırsal mahalle çalışmalarına DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Türk de eşlik etti. Kızıltepe ile Artuklu ilçelerine bağı kırsal mahallelerinde seçim çalışması yürüten DEM Parti adayları halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Kırsal mahalle ziyaretlerinde DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk’ün yanı sıra Mardin Milletvekili Kamuran Tanhan, Kızıltepe Belediye Eş Başkan Adayları Zeyni İpe ve Hamdiye Turgay, Artuklu Belediye Eş Başkan Adayları Mehmet Ali Amak ve Münevver Ölker, DEM Parti yöneticileri yer aldı. Gittikleri yerlerde coşkuyla karşılayan mahalle sakinleri, DEM Parti yönetici ve adaylarıyla birlikte halaylar çekti.

Ziyaretler sırasında konuşma yapan DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, sandıklardan Kürt halkının iradesinin güçlü çıkması durumunda amaçlarına daha da yakın olduklarını belirterek, her ne kadar belediye seçimleri olsa da Kürtlerin bu seçimde mesaj vermesi gerektiğini dile getirdi. Kürt halkının yerel seçimlerle birlikte kültürüne, diline, kimliğine ve iradesine sahip çıkacağını ifade eden Türk, “Bizim ilk öncelikli amacımız bu topraklara barışın gelmesidir. Eğer irademiz sandıklarda ortaya çıkarsa, barışa bir adım daha atmış oluruz. Yıllardır bu topraklarda bir arada yaşıyoruz. Herkesin eşit ve özgür bir yaşam hakkının olduğunu savunuyoruz. Herkesin dilini, kültürünü ve kimliğini özgürce yaşayacağı bir yaşamı kurmak istiyoruz.” diye konuştu.

Türk, belediyelerin önemine değinerek: “Halkımızın iradesine 2 dönemdir kayyım atıyorlar. Halkımız sizlerden razı değil. 31 Mart’ta kurulacak sandıklarda halkın iradesi bir kez daha tecelli edecektir. Bir kez daha halkımıza hizmet etmek için geleceğiz. Belediyenin her türlü imkanını halkımıza sunacağız. Seçimlere sayılı günler kaldı. 31 Mart’ta kendimizi de kentimizi de yönetmek için sandığa gitmeliyiz. Sorumluluklarımızı yerine getirmek ve irademize sahip çıkmak için sandıkları terk etmemeliyiz.”