AK Parti İl Başkanı Kılıç’ın Kurban Bayramı Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç’ın Kurban Bayramı Mesajı

 

“Kardeşlik duygularının had safhaya ulaştığı, küskünlerin barıştığı, sevgi ve merhametin her anlamda kalplere yerleştiği, komşu, akraba ve dostluğun daha da anlam kazandığı, öksüz, yetim ve ihtiyaç sahiplerinin sevindirildiği gün olan Kurban Bayramı’na bizleri ulaştıran Allah’a hamd olsun.”

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

“Bayramlar birlik, beraberliğin pekiştiği huzur ve bereketin yansıdığı özel günlerdir. Bayramlar sevgi ve muhabbetin, hatır sormanın, yardım ve muhtaca el uzatmanın insanlığın bir gereği olduğunu her fırsatta önümüze seriyor.

Bayramları bayram yapan da zaten bu yardım ve kardeşlik duygularıdır. Bizler sadece kendi ülkemizde değil, muhacir-ensar edasıyla dünyanın dört bir yanına her türlü yardım ve desteği ulaştırıyoruz. Filistin, Suriye, Myanmar, Yemen, Somali, Afrika ülkeleri başta olmak üzere bütün mazlum ve mağdur coğrafyalarda Türkiye’nin yardım eli ulaşıyor.

Türkiye’nin önüne, her dönem farklı bir engellemeler koyarak gelişmesini önlemeye çalışan içerdeki ve dışardaki kirli odak ve ittifaklar emellerine ulaşmak için bütün güçleriyle ülkemize karşı algı ve karalama kampanyaları yürütüyorlar. Fakat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde emin adımlarla hedeflerine ilerleyen ülkemiz ve dimdik ayakta duran dirayetli halkımız sayesinde şer odakları emellerine ulaşmayacaklar. AK Parti olarak vatanımızın bütünlüğünü korumak, milletimizin aydınlık ve müreffeh geleceğini inşa etmek gayesiyle gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız.”

“Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü ülkece yad ettik. Rabbim bizleri bir daha 15 Temmuz gibi ihanetlerle imtihan etmesin. Vatanımızın istikbali için kahramanca canını veren 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Bizler, tarih boyunca birbirimize verdiğimiz kıymetle; ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla, sağduyunun aydınlığıyla sıkıntılı dönemleri hep birlikte aştık. Ülkemiz büyük hedeflerin ve aydınlık bir geleceğin peşindedir.

Bu ülkede farklılığımızı zenginlik olarak görüp, barış, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.”