AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Ertaş Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Ali Ertaş Oldu

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayından sonra ilçe Belediye başkan adaylarını da açıkladı. Ak Partinin Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Ali Ertaş oldu.

31 Mart tarihinde yapılacak Yerel Seçimleri için Partilerde aday belirleme çalışmaları devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında çalışmalarını sürdüren AK Parti Aday Tespit Komisyonu, adaylarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında bugün Mardin ilçe Belediye başkanlar adayları belirlenerek kamuoyuna açıklandı.

Artuklu Spor Salonunda düzenlenen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Âlâ, Mardin Miletvekillleri Faruk Kılıç ile Muhammed Adak, MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, İl başkanı Vahap Alma, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin, adaylar ve il-ilçe teşkilatları ile partililerin katılımyla gerçekleştirdi.

Ak Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı olarak Ali Ertaş olurken, açıklanan adayların arasında Artuklu, Dargeçit, Midyat, Ömerli ve Yeşilli Belediyelerinin mevcut başkanları yeniden aday gösterilirken 10 ilçenin belediye başkan adayı şu isimlerden oluştu.

AK Parti Mardin Aday Tanıtım Programında yapılan konuşmaların ardından 10 ilçenin belediye başkan adaylarının isimleri açıklandı.

AK Parti Mardin büyükşehir belediye başkan adayı olarak daha önce Abdullah Erin ismi açıklandıktan sonra gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrilmişti. Açıklanan ilçe adayları arasında bulunan Kızıltepe’de aday daha önce Kızıltepe Belediye Başkanı olarak görev yapan Ali Ertaş’ın ismi açıklandı.

ALİ ERTAŞ KİMDİR?

1955 Yılında Kızıltepe Dikmen mahallesinde dünyaya geldi. Hasaneki aşireti ve Dikmen’in en büyük ailelerinden biri olan Ertaş ailesi mensubu olan Ali Ertaş, 1994 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Kızıltepe Belediye Başkanı olarak seçilerek 1994-1999 yılları arasında belediye başkanlığı görevinde bulundu.

Orta okul mezunu olan Ali Ertaş, 1995-2002 yılları arasında Mardin Milletvekilliği yapan merhum Ömer Ertaş’ın kardeşidir.

2007 yılında ailesi ile beraber AK Parti’ye katılan Ali Ertaş aynı zamanda Kızıltepe’de kanaat önderi olması ile tanınmakta ve aileler arasındaki husumeti sonlandırmak amacıyla girişimlerde bulunup barışla sonuçlanmasına katkı sunmuştur.