Altılı masa adayının Kılıçdaroğlu olduğunu ilan etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altılı masa adayının Kılıçdaroğlu olduğunu ilan etti

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklandı.

Altılı masadan ayrıldıktan sonra yaşanan görüşmeler sonucu yeniden masaya dönen İyi Parti lideri Meral Akşener’in de katıldığı toplantı sonunda SP genel başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masanın cumhurbaşkanı adayını CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıkladı.

Saadet Partisi ev sahipliğinde yapılan ve Saat 16.00 da başlayan altılı masanın aday belirleyeceği toplantı 4.5 saatlik sürdü. Toplantı sonrası 6 muhalif lider, Saadet Partisi binasının önüne geldi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu altılı koalisyonun adayının CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Güçlendirilmiş parlamenter sisteminin geçiş sürecinin yol haritası üzerinde mutabık kalındığı açıklanan ve 11 maddeden oluşan Millet ittifakı geçiş süreci yol haritasına göre CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olurken Diğer partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı, her partiye birer bakanlık verileceği ve diğer bakanlıkların oy oranlarına göre dağılacağı kararı alındığı açıklandı.

Millet ittifakı geçiş süreci yol haritası