Ambulans uçak Mardin’den Zehra bebek için havalandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ambulans uçak Mardin’den Zehra bebek için havalandı

Mardin’de soluk borusu rahatsızlığı bulunan ve Mardin’de tedavisi yapılamayan 5 aylık Zehra Bebek Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ambulans uçakla Ankara’ya sevk edildi.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde özel bir hastanede soluk borusu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve konjenital trakeomalazi teşhisi konan 5 aylık Zehra Beren Emek tedavi için Ambulans uçakla Ankara’ya sevk edildi.

Doğuştan soluk borusu rahatsızlığı bulunan ve doktorlar tarafından konjenital trakeomalazi (soluk borusuna destek olan kıkırdağın doğuştan gevşek olması) teşhisi konulan Zehra Bebek tedavisi için Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ve Mardin Havalimanı’na inen ambulans uçakla Ankara Etlik Şehir Hastanesine sevk edilerek Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’ne nakledildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Uçak Ambulans Zehra Bebek için Mardin’den havalandı. Konjenital Trakeomalazi tanısı konulan olan hastamıza gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım’a Uçak Ambulans ile nakledildi.” Bilgisi yer aldı.

Savur ilçesinde esnaf olarak yaşayan ve 3 Çocuk babası İbrahim Halil Emek’in 3 çocuğu olan Zehra Bebek için babası tarafından sosyal medya da yapılan paylaşımda ise “DUA TALEBi 28 gündür yoğun bakımda olan bebeğimiz meleğimiz Zehra Beren Emek için Dualarınızı esirgemeyin. Allah şafi ismi ile şifa versin İnşallah. Ankara’ya Sevk edildi. Birazdan AMBULANS uçakla uçacak sebep olanlardan ALLAH razı olsun. Devletimize zeval vermezsin” ifadelerine ve ambulans uçağın fotoğrafına yer verilerek “Allah Devletimize zeval vermezsin” sözlerine yer aldı.