Artuklu Kızılay 2022 çalışmalarını anlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artuklu Kızılay 2022 çalışmalarını anlattı

Kızılay Artuklu Şubesi, 2022 yılında yaptıkları çalışmalarını basınla paylaştı.

MARDİN Öğretmen Evi’nde düzenlenen ve kentte görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katıldığı basın toplantısında konuşan Kızılay Artuklu Şube Başkanı Şehmus Arı, Ramazan ayı hazırlıklarına şimdiden başladıklarını söyledi.

Arı, “2022 Ramazan ayında; 436.000,00 TL tutarındaki nakdi bağış; her aileye 500 TL olmak üzere 872 aileye nakdi yardım yaptık. Ramazan Ayı ve Kurban bayramında toplam;  Bir ton makarna, 218 adet getir gıda kolisi 860 adet kavurma konserve dağıtımı yaptık. Ramazan ayında; hayırseverlerin yardımı ile 100’e yakın haneye lokantadan tüm aile fertleri için hazırlanan iftar yemekleri evlere servis ettik. Yine Ramazan ayında; 3.400 TL tutarındaki Zekât ve Fitre yardımı ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Mardin Artuklu Üniversitesi bahar şenliklerine ikram aracımızla katılım sağladık ve yaklaşık 3 bin öğrencimize ücretsiz çay, kahve, su ve kek ikramında bulunduk. Genel Merkezimiz tarafından gönderilen tekerlekli sandalyeyi Engelli vatandaşımıza kendi evinde teslim ettik.” dedi.

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk bölümünde yatan hastaları ziyaret ederek çeşitli ikramlarda bulunduklarını aktaran Arı, “Görme engelliler için açılan Kur’an kursundaki öğrencilerimiz ziyaret edilerek çeşitli hediyeler takdim ettik. Kızılay Kan Merkezine düzenli olarak kan bağışından bulunan bağışçılarımıza, gümüş ve bronz madalya ile teşekkür belgeleri verdik. Artuklu İlçe Müftülüğü iş birliğiyle 1000’e yakın çocuğumuz yaz dönemi Kur’an kurslarında ziyaret edilmiş, Kızılay tanıtılmış ve çeşitli ikramlarda bulunduk.” diye konuştu.