Avrupa Spor Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi

Herkes İçin Spor Federasyonu destekleriyle Mardin Valiliği, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,  Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Cumhuriyet Meydanı’nda Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun ve il protokolünün katılımlarıyla Avrupa Spor Haftası etkinlikleri gerçekleştirildi.

21 spor branşında gerçekleştirilen etkinlikler Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinin eşliğinde gösterildi ve uygulandı.

Proğramda konuşma yapan Mardin Valisi Akkoyun : “ Avrupa Spor Haftası, geleneksel olarak düzenlenen, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyi bir araya getirerek hareket bilincini artıran önemli bir projedir.  Her yıl bu kapsamda, çeşitli spor etkinlikleri düzenlenerek farkındalık oluşturuyoruz. Bu yıl da ilimizde, çeşitli spor etkinlikleri düzenleyerek, spor kültürünün tabana yayılmasına katkı sağlıyoruz.  Mardin’imizde tarımdan sanayiye, enerjiden ulaşıma, eğitimden sağlığa, kültür, sanat ve spor dahil her bir alanda şehrimizin daha da gelişmesi ve kalkınması için gayret ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik’de yaptığı konuşmada, “Mardin her geçen gün spor şehri olma yolunda ciddi başarılar elde etmektedir. Başarılı sporcularımızın sayısı gün be gün artmaktadır. Tüm hemşerilerimizin en az bir spor dalında efor sarfederek modern tesislerimizden yararlanmaya bekliyoruz. Dünya Kalp günü etkinlikleri kapsamında herkesi hareket etmeye ve spor yapmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Proğram il protokolünün spor branş standlarını ziyaret etmesiyle tamamlandı.

Günay Halıcı