Aydoğan’dan Ağaç Açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydoğan’dan Ağaç Açıklaması

 

Deva Partisi Mardin il başkanı Mesut Aydoğan’ın Kızıltepe Belediyesi’nin söktüğü ağaçlarla ilgili bir yazılı basın açıklamasında bulundu. Aydoğan açıklamasında, Kızıltepe Belediyesi’nin yol  çalışmaları kapsamında 100 lerce ağacı  gece yarısı usulsüz bir şekilde yerinden söktüğünü söyledi.

 

Deva Partisi il başkanı Aydoğan açıklamasında, “Kızıltepe ilçemizde kayyum Belediyesi’nin yol  çalışmaları kapsamında Başta özgürlük meydanı olmak üzere yakın zamanda birçok yol kenarındaki 100 lerce ağacı  gece yarısı usulsüz bir şekilde yerinden sökmüştür.

Halktan ve çevrecilerden büyük tepkiler gelince kayyum yönetimi bu ağaçları başka yerlere diktiğini söylese de bu ağaçların akıbeti ile ilgili her hangi somut bir  bilgi yok.

Yaklaşık 300 bin nüfusu olan Kızıltepe ilçemizde betonlaşma büyük bir hızla devam etmektedir. Esnafımızın emekleri ile yaşayan bu ağaçların kepçelerle sökülüp atılması bizi derinden üzmüştür.

Uygun vasıtalarla nakli mümkünken kepçelerle adeta ağaçların katledilmesi bir belediyenin yapacağı bir iş değildir.  Bu durum belediye kaynaklarının da doğru kullanılmadığını göstermektedir.

Yeşil alanların ve ağaçların küresel ısınma İle mücadele edilen dünyamızda ve sıcaktan kavrulan şehrimizde hayati öneme sahip olduğunun farkında ve bilincindeyiz.”