Bakan Kurum’un Mardin’e Ziyareti Büyük Önem Arz Etmektedir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın Mardin’e Ziyareti Büyük Önem Arz Etmektedir

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Mardin’e yapmış olduğu ziyarete ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

İl Başkanı Faruk Kılıç, “Mardin tarihi dokusu ve turizm potansiyeli ile ülkemizin önemli şehirlerindendir. Dar sokakları, cami, medrese ve kiliseleriyle, han ve abbaralarıyla eşi benzeri ender bir kültür hazinesi niteliğindedir. Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Mardin’e yapmış olduğu ziyaret büyük önem arz etmektedir. Başta Artuklu, Midyat, Yeşilli, Dargeçit olmak üzere tüm ilçelerimizde birçok yatırıma imza atıldı. Yapılan konut ve yeni içme suyu, kanalizasyon hatları ile alt yapı konusunda da vatandaşlarımızı rahatlatacak çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Toplu Konut İdaresi ve Sosyal Konut Projeleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda 10 bine yakın konutun inşası tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Genel olarak 20 yılda Mardin’e tam 50 milyar liralık yatırımlar yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımıza şehircilik konusunda Mardin’e vermiş olduğu bu önemli desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz”.

 

“Diğer taraftan antik kentimizde, tarihi yapıların dokusunu zedeleyen beton yapıların yıkım işlemleri devam edilecek. Tarihi silüete zarar veren kat ve yapılar temizlenerek, Mardin asıl olması gereken konuma dönüştürülecek. Sayın Bakanımızın Mardin’e gerçekleştirdiği ziyaret, vatandaşlarımızla ve esnaflarımızla bir araya gelmesi çok olumlu bir havayı da beraberinde getirdi. Yapmış olduğu program ve ziyaretlerle adeta hemşerilerimizin gönlünde yer edinen Sayın bakanımıza teşekkür ediyor ve tekrar kendilerini Mardin’e davet ediyoruz”.