Bayram tatili 9 gün, Maaş ve ikramiyeler bayram öncesi ödenecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayram tatili 9 gün, Maaş ve ikramiyeler bayram öncesi ödenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri ile bayram tatili hakkında da açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki gerçekleştirilen ilk bakanlar kurulu toplantının ardından ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin yaptığı açıklamalar arasında Çiftçilerin beklediği hububat fiyatlarını da açıklamasının yanı sıra kamuoyunun beklediği maaş, emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri ile bayram tatili hakkında da açıklamalarda bulundu.

EYT’li VE EMEKLİYE MÜJDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Emekli maaşları ve bayram ikramiyesi erkenden ödeneceğini belirterek, “Güzel haberimiz emeklilerimize olacak, emeklilerimizin maaşları ve bayram ikramiyelerini kurban bayramı öncesinde ödeyeceğiz.” dedi.

Bayram nedeniyle SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Haziran aylıkları, memur emeklilerinin de Temmuz aylıkları bayram ikramiyeleri ile birlikte bayram öncesi yatırılacak. Ayrıca aylık bağlama işlemi tamamlanan EYT’lilere birikmiş tüm maaş ve ikramiyeleri de yatırılacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLDU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının son bölümünde, “Son olarak Kurban Bayramı ile ilgili özellikle turizm sektörümüzü hareketlendireceğine inandığım bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. İstişarelerimiz neticesinde 26 ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Hafta sonlarıyla birlikte vatandaşlarımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.” Dedi.