Belediyeden YKS Adaylarına Ulaşım Desteği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Belediyesi’nden YKS Adaylarına Ücretsiz Ulaşım Desteği

 

Kızıltepe Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ilçe dışında girecek öğrencilere ulaşım hizmeti verecek. 

 

ÖSYM tarafından düzenlenecek ve Üniversite sınavı olarak da bilinen 2021 YKS için geri sayım sürerken 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek TYT, AYT ve YDT oturumlarına Kızıltepe dışındaki ilçelerde sınavlara girecek olan adaylar Kızıltepe Belediyesi tarafından ücretsiz taşınacak.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada 26-27 Haziran tarihlerinde düzenlenecek YKS sınavlarına ilçe dışında katılacak adayların ulaşım ihtiyacının karşılanacağı belirtilerek şu bilgilere yer verildi, “Kızıltepe Belediyesi, Coronavirüs önlemleri kapsamında sınava girecek olan öğrenciler için hazırlıklarını yaptı. öğrencilerin aylardır ter döktüğü ve üniversite hayatlarının başlangıcı için önem arz eden sınava yetişme stresini ortadan kaldırmak için onlarca araç gençlerin hizmetine sunulacak. Sınava girecek olan öğrenciler sabah saat 07:00 ’de ilçe otogarından alınarak sınav yerlerine bırakılıp akabinde sınav yerlerinden teslim alınarak ilçe otogarına bırakılacaktır.

 

Tahsis edilen araçlarla sınava katılmak isteyen gençlerimiz, mezun oldukları okullara ya da Kızıltepe Belediyesi Whatsapp hattına (0534 080 06 57) başvuruda bulunabilirler. 

Tarih. 26-27 Haziran 2021 – Saat: 07:00 

Kalkış Yeri : Kızıltepe ilçe Otogarı.

 

Çam: Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum

Kızıltepe Kaymakamı/Kızıltepe Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam, YKS adayları için tahsis edilecek araçlarla ilgili Duyuruyu sosyal medya hesabından paylaşarak, “Öğrencilerimizin her zaman yanlarındayız ve yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.”

 

YKS ADAYLARININ DİKKATİNE!

1. Oturum olan TYT (Temel Yeterlilik Testi) 26 Haziran 2021 Cumartesi tarihinde Saat: 10:15’te uygulanacak.

2. Oturum olan AYT (Alan Yeterlilik Testi) 27 Haziran 2021 Pazar tarihinde saat 10:15’te uygulanacak.

3. Oturum olan YDT (Yabancı Dil Testi) 27 Haziran 2021 Pazar tarihinde 15:45’te uygulanacak.

2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

YKS Sonuçların Açıklanma Tarihi: 04 Ağustos 2021 Çarşamba Günü

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir