Berber kuaför ve güzellik merkezleri yasak kapsamında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berber, kuaför, güzellik merkezleri saat 18.00’de kapanıyor

 

Hükümet Coronavirüsle mücadele kapsamında önlemlerini artırıyor. İlgili bakanlıkların aldığı yeni kararlar doğrultusunda, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri ile Toplu asker uğurlama törenleri geçici olarak durduruldu. park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı. 46 ülkeye uçuşların durduruldu.

 

“Berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri durduruldu”

Yeni alınan tedbirler kapsamında; İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelge ile insanlarla birebir temas nedeniyle berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerini bugün saat 18.00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulma kararı aldı.

 

“Toplu asker uğurlama törenleri yasaklandı”

İçişleri Bakanlığı ayrıca 81 il valiliğine gönderdiği genelge ile Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında toplu asker uğurlama törenlerine geçici bir süre izin verilmemesini istedi.

 

“Mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.”

Yine “Coronavirüs Tedbirleri” tedbirleri kapsamında “evde kalın” çağrısına rağmen çok sayıda vatandaşın park ve mesire alanlarına akın etmesi üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı, Bakanlık bahçe, park ve mesire alanlarında mangal yakılmasını ve piknik yapılmasını yasakladı.

 

“Restoranlarda,masalar arası mesafe 1 metreden az olmayacak.”

Coronavirüs tedbirlernin kapsamı her geçen gün artarken, Restoranlarda, genel enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak için masalar arası mesafe 1 metreden az olmaması konusunda işyerleri uyarıldı.

 

“Otellerde Konaklayanların Seyahat Bilgileri Kayıt Altına Alınacak”

Sağlık Bakanlığı da yeni tip Coronavirüs salgınına karşı konaklama tesisleri, restoranlar, yurtlar ve huzurevlerinde uygulanan tedbirleri artırdı. Otellerde konaklayanların son 14 gün içinde bulunduğu ülkeler ve ülke içindeki seyahat planları bilgilerini içeren kayıtlar tam ve düzenli tutulacak.

 

“46 ülkeye uçuşların durduruldu”

Ulaştırma Bakanlığı tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasına göre Coronavirüs nedeniyle 46 ülkeye uçuşların durdurulduğu belirtildi.

Hükümet daha önce de tedbir amaçlı Eğlence yerleri, düğün salonları, taziye evleri, kahvehane, kafe, internet kafe benzerin mekanları geçici olarak faaliyetlerini durdurmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir