Biçerdöverciler derneği hasat sezonu öncesi bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biçerdöverciler derneği hasat sezonu öncesi bir araya geldi

 

Mardin ve Kızıltepe Biçerdöverciler Derneği, hasat sezonu öncesi Biçerdöver sahipleri ve Operatörlerin Sorunlarını dile getirmek ve çözüme yardımcı olmak amacıyla bir araya geldi.

Mardin ve Kızıltepe Biçerdöverciler Derneği tarafından Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezinde Dernek Başkanı Lokman Hasanoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıya yaklaşık 150 kişi katıldı.

Toplantıya Ziraat Odası Başkanı Bedirhan Dinler, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Zahireciler Derneği Başkanı M.Şerif Öter, Tarım Ticaret Merkezi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ahmet Kılıç, Mısır Üreticiler Derneği Başkanı Müslüm Hanefioğlu, Kızıltepe Nakliyeciler Derneği Başkanı Abdullah Özçelik, Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Biçerdöver sahipleri operatörler ve bölge çiftçileri katıldı.

Toplantıya katılan STK temsilcileri ve diğer katılımcılar hasat sezonunun bereketli ve bol kazançlı olması temennisinde bulundukları toplantıda biçerdöver hasat fiyatının artan maliyetler göz önünde bulundurularak yeniden değerlendirilmesi ve hasat sezonu öncesinde açıklanması konusunda bir rapor hazırlanarak hasat fiyatları belirleme İl ve İlçe Komisyonlarına sunulması kararlaştırıldı.