Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 4. olağan toplantısı gerçekleştirildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 4. olağan toplantısı gerçekleştirildi

Temmuz ayı olağan meclis toplantısında engelli bireylerin sorun ve sıkıntılarını yakından takip edecek Engelliler Komisyonu kuruldu.

Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı 4’üncü gününde devam etti.  Mardin Büyükşehir Belediyesi İkinci Başkan Vekili Neyaz Yıldız’ın başkanlık ettiği Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, 4’üncü gününde devam etti.

Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

  1. Madde, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığının 03.07.2024 tarih ve 145063 sayılı Sosyal Tesis (Konukevi) projesine ilişkin YİKOB ile Mardin Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan ortak hizmet protokolünün iptal edilmesi teklifinin görüşülmesi ilgili komisyonlara havale edildi.
  2. Madde, Bilgi İşlem Daire Başkanlığının 08.07.2024 tarih ve 145660 sayılı LED ekran ve billboardların kullanımının Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına yapılan tahsisin kaldırılması ile ilgili teklifin görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
  3. Madde, Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinde Yerel Ekonomi ve Tarım Destekleme Komisyonu ile Engelliler Komisyonunun kurulması ve komisyon üye sayısının belirlenmesi ile ilgili öneri oy birliği ile kabul edildi.
  4. Madde ise daha önce kurulan ve üye sayısı belirlenen meclis ihtisas komisyonlarında görev almak üzere üyelerin seçilmesi uygun görüldü.