Çanakkale Şehitleri İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Şehitleri İçin Mevlid-i Şerif Okutuldu

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıldönümü programı kapsamında Şehitler için mevlit okutuldu. Vali Demirtaş mesaj yayınladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla vatan uğruna şehadete erişen tüm Şehitler için 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’ndaki Şakir Nuhoğlu Camisinde Mevlid-i Şerif okundu.

Programa; Vali Mahmut Demirtaş, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Müftülük görevlileri tarafından ilahiler seslendirildi. Mevlid programında İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından vatanın ve milletin mukaddesatı uğruna şehadete erişen tüm şehitler için dualar edildi.

Vali Mahmut Demirtaş, Mevlid-i Şerif sonrası Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ikramları dağıttı.

Vali Mahmut Demirtaş’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Mardin Valisi/ Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunlar söyledi;

Bugün, Türk ve dünya tarihinde unutulmaz bir iz bırakan ve vatan topraklarının şahit olduğu en büyük kahramanlıkların yaşandığı Çanakkale Zaferi’mizin, 108. yılını yaşamanın gururu içerisindeyiz.

Çanakkale Zaferi, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılıkla, özgür ve bağımsız yaşama isteğinin, vatan sevgisi ve imanla harmanlandığı, bu uğurda canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüzbinlerce kahramanımızın azmi ile yazılmış bir destandır.

Ecdadımızın, Çanakkale’de tüm imkansızlıklara rağmen, birlik, beraberlik ve dayanışma ile elde ettiği bu eşsiz başarı, milletimize hem zaferi getirmiş hem de İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak milli mücadele ruhuna ilham kaynağı olmuştur. Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak bunu vatan topraklarının dört bir yanından gelerek Çanakkale’de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen aziz şehitlerimize borçluyuz.

“Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe nakşeden kahraman şehitlerimiz ve dönemin en modern ordularını dize getiren atalarımızdan aldığımız ilham ve kuvvetle, her daim ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine yükseltme gayreti içinde olacağız. Vatanımıza, şanlı tarihimize, birlik ve beraberliğimize ilelebet sahip çıkarak Çanakkale ruhunu yeni nesillere emanet edecek, bu emanetin nesiller boyu aktarılması için üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’mizin 108. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, istiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını veren, tüm kahraman şehitlerimizi, rahmetle ve şükranla anıyorum.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun.