Çıplak şahıs olayındaki gerçek !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çıplak dolaşan şahsın olayında gerçek ne?

 

Kızıltepe ilçesinde çırılçıplak gezen ve görüntüleri sosyal medyada dolaşmasıyla gündeme gelen şahsın psikolojik tedavi gören bir avukat olduğu öğrenildi.

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Pazar sabahı Cumhuriyet meydanında vatandaşların şaşkın bakışları arasında çırılçıplak gezen bir adamın bu vaziyetinden habersiz psikolojik tedavi gören bir avukat olduğu belirlenirken kendisini bu vaziyette gören bazıları kamera ile görüntülerken bazı şahıslar tarafından tepki gösterilip darp edilmesine Doktorlar bunun bir hastalık olduğu ve şahsın çıplak olduğunun farkında olmadığını belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Kızıltepe ilçesinde Cumhuriyet meydanında çırılçıplak yürümekte olan M.Ö adındaki şahsın 6 yıldır avukatlık yapan dini değerlere, örf ve adetlere saygılı biri olduğu öğrenildi. Şahsın son dönemlerde yaşadığı psikolojik sebeplerden dolayı 1 yıl tedavi gördüğü ve ara sıra ataklar yaşadığı ve Pazar günü yaşanan olayında bu ataklardan birisinden kaynaklandığı öğrenildi.

Doktorlar yaşanan bu tür olaylarda şahısların kendilerinin çıplak olduğunun farkında ve idrakinde olmadığını açıklarken, M.Ö.’nün çırılçıplak bir vaziyette dolaşması sonucu bazı kesimlerin sapıklıkla suçlamasına tepki gösteren avukat arkadaşları, meslektaşlarının yaşadığı bazı olaylardan dolayı bir yıl hastanede psikolojik tedavi gördüğünü ve kişilik olarak çok efendi biri olduğunu, söylentilerin aksine sapık ve ahlaksız biri olmadığını belirterek, ‘Görenlerin sapık muamelesi yapıp döveceğine sahip çıkması daha doğru olurdu. Atak kriz geldiğinden dolaylı böyle bir durum yaşanmış maalesef.’ İfadelerine yer verirken yaşanan olayların maddi sorunlarla alakalı bir durum olmadığına da dikkat çekildi.

Ayrıca vatandaşlar, M.Ö.’nün çırılçıplak bir vaziyette şahkulubey caddesinden meydanın tümünü geçerek Mardin caddesine kadar bu vaziyette gidebilmesine dolaşabilmesine engel olunamamasına da tepki gösterdi. Vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanında 24 saat görev yapan zabıta ekiplerinin bulunduğunu bunun yanı sıra bir çok noktada MOBESE kameralarının bulunmasına rağmen bu kadar uzun süre müdahale edilmmesi eleştirildi.