Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası Başladı

Mardin Gençlik ve Spor il Müdürlüğü, Dargeçit Belediyesi, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dargeçit Satranç ilçe Temsilciğinin birlikte organize ettiği Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası başladı.

Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvasına; 10 yaş altı kategorisinde 44 sporcu, 14 yaş altı kategorisine 85 sporcu ve 18 yaş altı kategoride de 43 sporcu olmak üzere toplamda 172 sporcu başvurdu.

Mardin Satranç il Temsilcisi Cengiz Yalçın, Mardin de yaklaşık olarak 20 yıldır satranç sporun her alanında hizmetlerim oldu. Satranç sporu insanın kişiliği ve zekâsı üzerindeki olumlu etkileri inkâr edilemez boyutta olduğunu hep gözlemledim. Bu sporu layığıyla yapanların şu anda nerelerde olduklarını gururla izliyorum. Mardin’de satranç sporunu 13.000 kişiye bulaştırdığımız için çok mutlu olmakla beraber bu alanda emekleri olan herkese sonsuz teşekkür ederim.

Ayrıca bizlere turnuvaların organizasyonunda desteklerini esirgemeyen, yanımızda olduklarını hissettiğimiz Gençlik ve Spor il Müdürümüz Sayın Beytullah Birlik beye, Dargeçit Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Cüneyt Aksoy’a ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Kılıç’a, Dargeçit Anadolu imam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Abdulhalim Oğuz ve okul çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.

Gerek turnuva açılışlarında gerekse turnuvaların ödül törenlerinde başkanımız ve müdürlerimizi yanımızda görmekten büyük mutluluk duyduğumuzu dile getiremeden geçemeyeceğim.

Dargeçit Belediye Başkanımız Mehmet Cüneyt Aksoy’da turnuva ile yaptığı açıklamada: “Turnuvamıza katılan siz değerli sporcular, antrenörler ve velilerimiz, Dargeçit ilçemizde sizleri görmekten büyük mutluluk duyduk. Kadim Satranç şehri olan Mardin’imizin şirin ilçesi Dargeçit’imize hoş geldiniz. Biz Mardin satranç ailesi olarak hepinizi kucaklıyor ve sizlere başarılar diliyoruz.” dedi.

Sporcular da başkanla yaptıkları diyaloglarda Dargeçit ilçesinde olmaktan ve turnuvaya katılmaktan dolayı mutlu olduklarını ve her sene düzenlenmesini talep ettiler.

Dargeçit ilçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Kılıç ve Türkiye Satranç Federasyonu Mardin il Temsilcisi Cengiz Yalçın’ın açılış hamlesi ile başlayan turnuvanın ilk günü çok çekişmeli maçlara sahne oldu. 26 Kasım 2023 günü de devam edecek olan Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası ödül töreniyle tamamlanacak.