Demir: Milletvekili yemin metniyle hiçbir sorunumuz yok

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HÜDA PAR Genel Sekreteri Demir: Milletvekili yemin metniyle hiçbir sorunumuz yok

Mardin’de basın mensupları ile bir araya gelen HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, milletvekili yemin metni ile ilgili hiçbir sorunlarının olmadığını, herkes gibi yeminlerini eder ve siyasetin merkezinde mecliste yerlerini alacaklarını, her zaman doğrunun yanında yanlışın karşısında olacaklarını söyledi.

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti listesinden Gaziantep milletvekili seçilen HÜDA PAR Genel Sekreteri ve GİK üyesi Şehzade Demir, Mardin’de basın mensupları ile bir araya geldi. Milletvekili Demir’e, HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik ve HÜDA PAR eski Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mahmut Kılıç ve partililer eşlik etti.

Gazetecilerin sorusu üzerine son günlerde tartışılan milletvekili yemin metni ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Demir, TBMM’de yemin metinini okuyacaklarını dile getirdi.

Milletvekili Demir konuşmasında, “Batının bütün stratejisi CHP ve yerel kripto unsurlar ile birlikte Türkiye’nin yeni yüzyılına hükmetmek. Böyle bir planları vardı, ancak HÜDA PAR buna çomak soktu, bunu bozdu. HÜDA PAR’ın değişmeyen, taviz vermeyen stratejisi ve anlayışıyla siyasetin merkezinde olmasının, onların stratejilerine ne kadar büyük zarar verdiğini gördükleri için kasıtlı olarak Erdoğan’dan ziyade HÜDA PAR’ı hedefe koydular. HÜDA PAR’ın duruşuyla ne kadar büyük mağlubiyet aldıklarını ortaya koyuyor. Bütün manipülasyonları bundan dolayıdır. Kasıtlı kriz çıkarmaya ve kaos üretmeye çalışıyorlar. Bu yemin meselesi de bundan dolayıdır. 28 Mayıs ikinci tur seçimi öncesi hükümetin düşmesini ve kaos çıkmasını istiyorlardı. Çünkü malum bütün bakanlar milletvekili seçildi, eğer bakanlar mecliste yemin etselerdi, filli olarak vekil olmuş olurlardı ve bakanlık düşerdi. Bundan nemalanmaya çalıştılar, fakat tutmadı.

Parti olarak bizim yemin ile alakalı hiçbir sorunumuz veya farklı düşüncemiz yok. Herkes gibi gider yeminimizi eder ve siyasetin merkezinde mecliste yer alırız. Bu dönem her kesimden, her görüşün mecliste temsil edileceğini görüyoruz, bunu da memnun edici bir durum olarak görmekteyiz. ” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir