Demir ve Kassap ailelerinin mutlu günü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demir ve Kassap ailelerinin mutlu günü

Mardin’in ileri gelen ailelerinden Demir Ailesinin oğulları Yusuf Demir ile Kassap Ailesinin kızları Dilan Kassap görkemli bir düğün merasimi ile yaşamlarını birleştirdiler.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, Ğurs Aşireti’nin ileri gelen isimlerinden eğitimci-yazar Mehmet Bedi Demir’in eczacı oğlu Yusuf Demir, görkemli bir düğün töreniyle Dilan Kassap ile dünya evine girdi.

Kızıltepe yapılan düğün törenine, Demir ve Kassap ailelerinin yanında siyasetçi, bürokrat, kanaat önderleri, bölgenin ileri gelen aşiret liderleri, dost, akraba ve çok sayıda davetli katıldı.

Misafirleri ile bire bir kapıda karşılayarak ilgilenen Mehmet Bedi ve Zerin Demir çifti oğulları Yusuf’u damat etmiş olmanın mutluluğunu yaşarken, kendilerini tebrik eden ve bu mutlu günde yalnız bırakmadıkları için de akraba ve dostlarına teşekkür ettiler.

Gelin-Damat Dilan ve Yusuf çiftinin ilk danslarıyla başlayan düğün merasimi, kıyılan nikah ile bir ömür boyu mutluluğa ‘Evet’ dediler. Genç çiftin alkış ve zılgıtlar eşliğinde kestiği düğün pastasıyla devam eden düğün yöresel sanatçıların üç dilde çaldığı hareketli müzikler eşliğinde davetliler geç saatlere kadar doyasıya eğlenerek Dilan ve Yusuf çiftinin mutluluğuna ortak oldular.