Derik’te Projeler Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Derik İlçesinde Projeler Tüm Hızıyla Devam Ediyor

 

Mardin Büyükşehir Belediyesinin Derik ilçesinde başlattığı Gençlik Merkezi, Eski Hükümet Konağı, Tekstil Atölyesi Projelerinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Derik ilçesindeki işsizlik sorununu azaltacak, sanayide ciddi kazanımlar sağlayacak Tekstil Fabrikası Projesinin çalışmaları devam ediyor. Derik Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen proje, ilçenin istihdamına önemli katkı sunması hedefleniyor.

 

Derikli kadınların, ekonomi, kültür ve sosyal yaşamlarına katkı sunmak adına Eski Hükümet Konağında (Kadın Merkezi) başlatılan yenileme çalışmaları sürdüğü belirtilen açıklamada. Projenin tamamlanmasıyla, Kadın Merkezine dönüştürülecek Eski Hükümet Konağında, kadınlara yönelik çeşitli eğitimler verilerek el emeği göz nuru ürünler üretilmesi sağlanacak. Burada üretilen el emeği ürünler, Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla satışı yapılıp kadınlara bir gelir kapısı da olacak.

 

Derikli gençlerin, sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimlerinin yanı sıra sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olacak Derik Gençlik Merkezinde çalışmalar da ise sona doğru gelindi.