Dicle Elektrik ekibine yapılan saldırıda 2 kişi yaralandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dicle Elektrik ekibine yapılan saldırıda 2 kişi yaralandı

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde  yatırım çalışmalarında bulunan ekibi engellemek isteyen grup Dicle Elektrik ekibine saldırdı.

 

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Kızıltepe ilçesinde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekenin yenilenmesi için yatırım çalışmalarını yürüten Dicle Elektrik ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğradı.” Bilgisini paylaştı.

 

 

Dicle Elektrik çalışanı iki kişinin yaralandığı ve bulundukları araçta önemli ölçüde maddi hasar oluştuğu belirtilen açıklamada;

 

“ Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü’ne bağlı yatırım ekipleri, bir süredir devam eden şebeke yenileme çalışmaları kapsamında Kızıltepe ilçesinin Sanayi mahallesi Halkalı caddesinde ekonomik ömrünü doldurmuş olan iletim hatları, direk, pano ve aydınlatma tesislerinin yenilenmesi çalışmalarını yaparken, bu yatırım çalışmalarını kabul etmeyen bir grubun saldırısına uğradı. Çalışmaları ilk günden bu yana engellemeye çalışan grup araç ve çalışanları taş yağmuruna tuttu.

 

Araç taşlandı, 1 çalışan yaralandı

Aralarında kadınların da bulunduğu saldırganların attığı taşların isabet ettiği ve içerisinde Dicle Elektrik çalışanı iki kişinin bulunduğu aracın camları kırıldı, araçta önemli ölçüde maddi hasar oluştu. Kırılan camdan içeri giren bir taş ise Ö.D. isimli çalışanın kafasına isabet etti. Aldığı taş darbesi ile yaralanan Ö.D. hemen hastaneye kaldırılırken, olaylar yüzünden duran şebeke yenileme çalışmaları, olay yerine gelen emniyet güçlerinin nezaretinde devam etti.” İfadelerine yer verildi.