Diplomasi Akademisi 427 Öğrenci ile Eğitimlerine Devam Ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diplomasi Akademisi 427 Öğrenci ile Eğitimlerine Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesinin gençleri yetiştirmek, olayları yorumlayabilmek ve farklı bir bakış açısı kazandırmak adına kurulan Mardin Diplomasi Akademisi 753 kayıt ile eğitimlerine devam ediyor.

25 Ekim 2022 tarihinde başlayan 5. Dönem kayıtlarına 753 öğrenciden 427 kişi Mardin Diplomasi Akademisine kayıt olmaya hak kazandı. Lise 9.10.11. sınıflar, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile 28 Kasımdaki tanışma toplantısının ardından eğitimler, 13 Aralıkta başladı. Türkiye’nin dört bir yanından kayıtların yapıldığı eğitimler 2 aşamalı olacak şekilde 150 gün sürecek.

Dijital medya, kültür sanat, Uluslararası hukuk, ekonomi okumaları, araştırma yöntem ve teknikleri, uluslararası politik okumalar atölyelerinde salı, çarşamba ve cumartesi günlerinde dersler verilmekte.

Öğrenciler 60 günlük temel eğitimden sonra 90 günlük uzmanlık eğitimi alacak. Gençlerle, yurt içi ve yurt dışı saha çalışmaları gerçekleştirilecek. Eğitimler MBB Gençlik Merkezinde verilmektedir. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.