Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Derik’e taziye ziyaretinde bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Ali Derik’e taziye ziyaretinde bulunarak dua okudu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçtiğimiz günlerde Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlar için Derik ilçesinde düzenlenecek Mevlid ve Dua programına katılım sağlamak üzere Mardin’e geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Mardin ziyaretinde ilk olarak Mardin Valisi / Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş’ı valilik makamında ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin ziyareti kapsamında bu sabah beraberinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma Öncü, Mardin Valisi / Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Mardin İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve protokol üyeleri eşliğinde Derik ilçesine geçerek burada hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine taziye ziyaretinde bulunduktan sonra kazada hayatını kaybeden vatandaşlar için okunan Mevlid ve Dua programına katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Derik ilçesi ziyaretinde kazada hayatını kaybeden Avukat Baran Açan’ın ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

Derik ilçesinde bulunan taziye evinde Avukat Açan’ın babası Ramazan Açan’a ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Başkan Erbaş, kazanın milletimizi derinden üzdüğünü söyledi.

Baba Ramazan Açan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Baran Açan’ın orada sadece yaralılara yardım etmek için bulunduğunu ifade etti.

Başkan Erbaş, daha sonra merhum Avukat Baran Açan için Kuran’ı Kerim okuyarak, dua etti.

Taziye ziyaretinden sonra Erbaş, Derik’teki trafik kazasında hayatını kaybedenler için Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Camisi’nde düzenlenen programa Mevlid ve Dua programına katıldı.

Mevlid ve Dua Programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Türkçe ve Kürtçe mevlit okundu, hayatını kaybedenler için dua edildi.

Erbaş, Mevlid proğramında yaptığı konuşmada, kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek bir hafta önce beklenmedik bir kaza ile 20 kişiyi Hakk’a uğurladıklarını Allah’tan yardım dilemenin yolunun sabretmek olduğunu, Ahireti hatırlayarak yaşanılması, ibadetlerin ihmal edilmemesi, Allah’ın ve emirlerinin akıllardan çıkarılmaması gerektiğini belirten Erbaş,

“Sabır olmasaydı, nasıl yaşardık dünyada, bu acılara nasıl tahammül ederdik. Sabredeceğiz, ama tedbirlerimizi alacağız. Tedbirlerimizi almak, bizim işimiz. Rabb’imiz, ‘Üzerine düşeni yaptıktan sonra Allah’a tevekkül et.’ buyuruyor. Biz inşallah üzerimize düşeni yapmaya gayret edelim. Sadece yaşadığımız bu elim kazaya göre demiyorum. Her zaman, hayatımızın her anında üzerimize düşen vazifeyi yapmamız, tedbirli olmamız lazım.”

Bu toprakların evliya yurdu olduğunu hatırlatması yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, geçen hafta trafik kazasında hayatını kaybedenler ve 2016 yılında şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için dua etti.