Emekli Memur-Sen Genel Başkan Küçükkösen Mardin’de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli Memur-Sen Genel Başkan Küçükkösen Mardin’de

Emekli Memur-Sen Mardin İl Başkanlığı, Genel Başkan Ali Küçükkösen ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Ali Küçükkösen, “Tüm emeklilerimizi, örgütlenmeye, beraber hareket etmeye ve güvenilir bir çatı altında toplanmaya çağırıyoruz. Önümüzdeki günlerde çığ gibi büyüyerek 100 bin üye sayısını aşıp tüzel kişilik kazanacağız” dedi.

Memur-Sen bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Emekli Memur-Sen Mardin İl Başkanlığı, Genel Başkan Ali Küçükkösen ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

Emekli Memur-Sen Mardin İl Başkanı Salih Çalhan’ ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Memur-Sen Mardin İl Başkanı Eyyüp Değer, “Mardin Emekli Memur-Sen’imiz emin ellerde. İlimizde 3 Mart 2018 tarihinde teşkilatlanma startını vererek faaliyetlerine hızlı bir şekilde, il ve ilçe teşkilatlanasını tamamlayıp, hızlı bir şekilde örgütlenmiştir. Memur-Sen bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Emekli Memur-Sen, diğer hizmet kollarında olduğu gibi Emeklilerin hizmet kolunun oluşturulması ve Toplu sözleşmede yetkili sendika olarak emeklilerin haklarının savunulması için birlikteliklere ve örgütlenmeye çalışıyoruz. Sosyal ve ekonomik haklarımızın düzenlenmesi için ter akıtıyoruz. Bunun için de tüm emeklileri Emekli Memur-Sen’e üye olmaya davet ediyorum” dedi.

Eyyüp Değer ’in ardından üyelerine hitap eden Emekli Memur- Sen Genel Başkanı Ali Küçükkösen de Mardin’de çok diri, heyecanlı bir teşkilatla karşılaşmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek,  ” Mardin deki canla başla olan teşkilatlanmadaki coşkuyu tüm Türkiye’ye de yaymak istiyoruz. İnanıyorum ki, Mardin’ deki bu teşkilatlanma coşkusunu tüm Türkiye’ye yayılacak ve tüm emeklilerimizi kucaklayan kocaman bir çınara dönüşecektir” ifadelerini kullandı.

Ali Küçükkösen, “Çok kısa bir süre içerisinde 100 bin üyeye ulaşarak tüzel kişiliğe kavuşmak için olağan üstü bir çaba sarf ediyoruz. Tüzel kişiliğimizi kazandığımızda tüm emeklilerimizi kapsayacak çok önemli çalışmalara ve anlaşmalara imza atmayı hedefliyoruz.

  • Sendikalılara yönelik toplu sözleşme ikramiyesini emeklilerin de almasını hedefliyoruz.
  • Aile yardımından emeklileri yeniden faydalandırılmasını istiyoruz.
  • Üniversitede çocukları okuyan emeklilere çocuk yardımı yapılmasını istiyoruz. Dedi.

Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının davasını omuzlayan insanlarla birlikte Emekli Memur-Sen’i büyüteceğiz. Bu vesile ile bizleri bugün misafir eden Memur-Sen Mardin İl Başkanlığına ve Emekli Memur-Sen Mardin teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Küçükkösen konuşmasının ardından Mardin Emekli Memur-Sen’e üye olanlara Kupa Bardak hediye edildi. Memur-Sen hizmet binasında gerçekleşen buluşmaya Emekli Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Mardin il ve ilçe yönetimleri ile Memur-Sen Mardin Birim Başkanları ve emekliler katıldı.