Emniyet Kemeri Uygulaması Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emniyet Kemeri Uygulaması Yapıldı

Bayram arefesinde trafiğe çıkan sürücü ve yolculara “Bayramınız Kemerli Olsun” sloganı çerçevesinde emniyet kemerinin hayat kurtarmaktaki önemine dikkat çekildi.

İçişleri Bakanlığı Trafikte emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak ve araç içerisinde emniyet kemeri kullanımının önemini vurgulamak amacıyla “Bayramınız Kemerli Olsun”  sloganıyla trafik tedbirleri genelgesi yayınlandı. Genelgeye istinaden ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan emniyet kemeri uygulaması Kızıltepe’de de yapıldı.

Genelge ile 29 Nisan – 9 Mayıs’ta güvenli bir trafik ortamının sağlanması, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması için çalışacak. İlçemizde ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ sloganıyla gerçekleştirilen Emniyet Kemeri Uygulaması Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın katılımıyla Mardin yolunda gerçekleştirildi. Çam’a İlçe Emniyet Müdürü Cenk Gedik ve İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik de eşlik etti. Kaymakam Çam,uygulama noktasında araç sürücüleri ve yanındakilere broşür dağıtarak kuralları uyulması uyarısında bulunarak kemer takan yolcuları duyarlıklarından dolayı tebrik edip buna sürekli uymalarını istedi.

Denetimlere katılarak cadde üzerine kurulan uygulama noktasında durdurulan araçları kontrol ederek vatandaşlara kemer takmanın önemini anlatan Çam: “ ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ sloganıyla inşallah Ramazan Bayramı tedbirlerini almış bulunmaktayız. Bayram vesilesiyle karayollarımızdaki yoğunluklar arttı. Bütün sürücülerimizin kurallara uyup kemerlerini takmasını daha dikkatli olmalarını bu vesileyle bu bayramın güzelliklerle ve mutlulukla anılan bir bayramın olmasını temenni ediyorum. Biz emniyet ve jandarmamızla yedi yirmi dört sahadayız, yollardayız bütün sürücülerimizi bu noktada uyarıyoruz.

Ramazanın vermiş olduğu rehavete kapılmadan daha dikkatli olmaları noktasında gerekli çalışmaları yapıyoruz. Şimdiden tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum. Özellikle görevlerinin başında canla başla çalışan kıymetli jandarma ve emniyet personellerimize kolaylıklar diliyorum. Bütün vatandaşlarımıza da kurallara uyarak, herhangi bir kaza bela olmaksızın gidecekleri yerlere ulaşmalarını temenni ediyorum. ‘Bayramınız Kemerli Olsun’  dedi.