Fatma kuzenine yardım etmek isterken dereye düşmüş!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fatma kuzenine yardım etmek isterken dereye düşüp kayboldu

Arama çalışmalarına 5. gününde devam edilen 11 Yaşındaki Fatma Sezer’in kuzenine yardım etmek isterken dengesini kaybedip dereye düşüp kaybolmuş.

Mardin Kızıltepe ilçesinde 5 gün önce dereye düşen ve hala bulunamayan 11 yaşındaki Fatma’nın dere kenarında ayağı kayan kuzenine yardım etmek istersen dengesini kaybederek dereye düştüğü ve suda kaybolduğu öğrenildi.

İlçeye bağlı Kırsal Çatalca Mahallesi’nde 16 Mart tarihinde yağan şiddetli yağış sonrası yükselen Cırcıp deresine düşerek sulara kapılan ve hala bulunamayan Fatma Sezer’i arama çalışmaları 5. Gününde devam ediyor.

Aşırı yağış nedeniyle debisi yükselen Cırcıp Deresi’ne dengesini kaybedip düşen 11 Yaşındaki Fatma Sezer’in bulunması için bölgeye AFAD, UMKE, Jandarma, Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri ile Diyarbakır Jandarma Su Altı Arama-Kurtarma dalgıçları sevk edildi. Ekipler, ilk günden bu yana olayın 5’inci günde de çalışmalarına devam ediyor. Minik Fatma’nın köylerinden yaklaşık 9 kilometre uzaklıktaki Suriye’ye akan dere suyu ile sürüklenmiş olabileceği ihtimaline yönelik de ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

11 Yaşındaki Fatma Sezer’in olay günü çamur nedeniyle ayağı kayan amcasının kızına yardıma gittiği sırada, kaygan zeminde dengesini kaybederek dereye düştüğü öğrenildi.