Gazeteciler Halk eğitim merkezini ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteciler Halk eğitim merkezini ziyaret etti

Kızıltepe’de görev yapan basın mensupları ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet HadiGökdemir’i makamında ziyaret ett.

İlçe’de görev yapan gazeteciler Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi müdürü Mehmet Hadi Gökdemir’i ziyaret ederek, kurum çalışmaları ve kurslar hakkında bilgi aldılar.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslar ile bir çok vatandaşın okuma yazma öğrendiğini, açtıkları mesleki kurslar sayesinde meslek edindiklerini belirten Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir, açtıkları kursların yanı sıra MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerin Genel Müdürlüğü denemelerini öğrencilerine ücretsiz olarak yaptıklarını söyledi.

Engelli Vatandaşlara yönelik EKPSS kursu açtıklarını ve bu kursa 26 engelli öğrencinin kurs gördüğünü belirten ve “ Üniversiteye hazırlık (YGS) 1.Dönemde 950 öğrenci, 2. dönem de ise 484 öğrenciye kurs verilmekte ve bu öğrencilere denemeler yapılmakta. Önümüzdeki hafta YGS sınavına katılacak tüm öğrencilere başarılar dilerim.” Açıklamasında bulunan Gökdemir, “ Bu eğitim öğretim döneminde mesleki 265, sosyal kültürel 91, okuma yazma alanında 42 kurs olmak üzere toplamda 398 kurs açılmış ve 6574 kursiyer bu kurslardan faydalanmıştır.”

Şu anda 121 mesleki, 40 sosyal kültürel ve 10 okuma yazma kursu olmak üzere 171 açık kursta 2148’i kız 430’ı erkek olmak üzere 2578 kursiyerin eğitim öğretim gördüğünü söyleyen Kızıltepe ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Gökdemir, Ayrıca 8.bin öğrenciye açık öğretim hizmeti verilmekte olduğunu belirtti.