Gökdemir Öğretmen evi müdürlüğü görevine iade edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mehmet Hadi Gökdemir Öğretmen evi müdürlüğü görevine iade edildi

Kızıltepe Öğretmenevi Müdürlüğü görevinde bulunurken görevden alınan Mehmet Hadi Gökdemir, mahkeme kararıyla eski görevine iade edildi.

Kızıltepe’de eğitim camiasının tanınan eğitimci ve idarecilerinden biri olan Mehmet Hadi Gökdemir, birçok okulda görev yaptıktan sonra uzun yıllar Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Kızıltepe öğretmen evi müdürlüğü görevine başladıktan yaklaşık 1 yıl sonra görevinden alınarak bir köy okuluna müdür olarak ataması yapılan Gökdemir, yaklaşık 1,5 yıl sonra mahkeme kararı ile görevine iade edildi.

Bulunduğu görevden haksız bir şekilde alınmasını gerekçe göstererek idari mahkemeye başvuran Mehmet Hadi Gökdemir, mahkeme tarafından haklı bulunarak eski görev yeri olan Kızıltepe Öğretmenevi Müdürlüğü görevine iade edildi.

Mahkeme kararı ile yeniden görevine iade edilen Gökdemir, sosyal medya hesabından; “Bugün itibariyle Kızıltepe Öğretmenevindeki müdürlük görevime başladım.” paylaşımında bulunarak eski görev yerinde yeniden mesaiye başladığını duyurdu.