Ğurs Vadisi’nde çevre temizliği yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğa harikası Ğurs Vadisi’nde çevre temizliği yapıldı

Kızıltepe Kaymakamlığı, Kızıltepe Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde Let’s Do It Mardin İl Temsilciliği koordinesinde 16 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliği kapsamında çevre temizliği etkinlikleri gerçekleştirildi.

Mardin-Kızıltepe kara yolunun 7’nci kilometresinde bulunan ve şelalesi, piknik alanları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine farklı bir atmosfer yaşatan Ğurs Vadisi’nde ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinlikleri kapsamında temizlik çalışması yapıldı.

81 İlde yapılan etkinlik kapsamında Ğurs Vadisi’nde düzenlenen temizlik kampanyasına Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Abdullah Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Kızılay Artuklu İlçe Başkanı Şehmus Arı, Kızıltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Akdağ, Gençlik Merkezi Müdürü İmran Tekin, Temizlik İşleri Müdürü Hasan Songur, gönüllüler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları müdürlüleri, vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Kaymakam Şahin ve gönüllüler, Ğurs Vadisi’ne inerek piknik için vadiye gelenlerin dere kenarına attıkları çöpleri topladılar. Etkinliğe katılanlar, çevre bilincinin oluşturulması için bu programların önemine dikkati çekti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam Şahin, şunları söyledi: “Bugün Kızıltepe ilçemizde Let’s Do It Türkiye koordinatörlüğünde belediyemiz, kaymakamlığımız, gençlik merkezimiz, gençlik ve spor müdürlüğümüz, Kızılay’ımız ve gönüllülerimiz ile beraber ‘Dünya Temizlik Günü’ etkinliği kapsamında temizlik faaliyeti yaptık. Burada birçok gönüllümüz var, onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Etkinliğin tüm paydaşlarını kutluyorum. Çevre en kıymetli hazinemiz. Bu hazineyi korumalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız” dedi.

Temizlik etkinliği, Ğurs Şelalesi’nde hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir