Hayali köydeki hayali su kuyusuna elektrik borcu çıkarıldı

Hayali köydeki hayali su kuyusuna elektrik borcu çıkarıldı
Hayali köydeki hayali su kuyusuna elektrik borcu çıkarıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayali köydeki hayali su kuyusuna elektrik borcu çıkarıldı

Mardin Kızıltepe ilçesinde yaşanan olayda iddiaya göre TEDAŞ var olmayan hayali köye, hayali tarlaya, olmayan hayali su kuyusuna Kızıltepeli Metin Kayan’a adına düzenlenen iki elektrik abonesine 83 bin lira borç çıkarıldı. 2006 yılından bu yana olayı takip eden Kayan sonunda davayı kazanarak aboneyi ve tahakkuk edilen parayı iptal ettirebildi.

Asgari ücret ile çalışan ve hayali arazi sahibi olan mağdur Metin Kayan gerçeğin ortaya çıkmasından son derece memnun olduğunu belirterek 2006 yılından beri uykularının kaçtığı ve sırtından bir yük kalktığını söyledi

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan ve olayın nasıl cereyan ettiğini ayrıntısıyla açıklayan Metin Kayan şu ifadelere yer verdi:

AÇIKLAMA….

Arazim ve tarlam olmamasına rağmen 2006 senesinde adıma TEDAŞ’ta Kızıltepe ilçesi Gerekli köyünde (Bu arada böyle bir köy ismi Google de bile yok ) iki kuyu abonesi yapılmıştı ve o abonelerden bana 83.000 bin TL borç çıkarıldı.

Kızıltepe TEDAŞ yetkilileri beni Mardin TEDAŞ’a yönlendirdi, Mardin TEDAŞta itiraz etmeme rağmen hiç bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bana söylenen borcunu öde sonra gel itiraz et demeleri.

Ben de Ankara TEİŞA posta yoluyla itiraz dilekçesi gönderdim. Bir sene sonunda gelmeyen cevap üzerine Ankara’ya günlerce telefon açıp mektubumu alan biriyle konuştum. Ankara’daki yetkili bana kuyuda kaçak kullandığımı ve itiraz dilekçesinin red edildiğini söyledi. Böyle bir köyün olmadığını arazimin olmadığını söylememe rağmen hiç bir sonuç elde edemedim. Olmayan bir köy, olmayan bir arazi, olmayan bir kuyu ve bana çıkarılan 83.000 bin lira borç psikolojik olarak çöküntüye geçtiğim anda İmdadıma Avukat Abdullah KAYAN yetişti.

Kendisine vekalet vermem gerektiğini söyledi, sonrasında mahkeme açacağını söyledi. Avukat beyin çabaları sonucu bana TEDAŞ’tan gelen zarfta TC kimlik numaramın ve adımın sehven yazıldığı gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve adıma bulunan abonelerin silindiğini belirten bir mektup gönderdiler…

Bu durumda olan vatandaşların dikkat etmeleri ve bu tür olaylara karşı haklarını sonuna kadar savunmaları için bunu yazma gereği duydum..

Bu nedenle Sosyal medya nezdinde;

Avukat Abdullah KAYAN’a göstermiş olduğu ilgi alaka ve mücadele için sonsuz teşekkür ederim.”