İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Koordinasyon Kurulu Vali Demirtaş Başkanlığında Toplandı

2022 Yılı 2. Dönem İle Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Rektörlük Binası Vali Kılıçlar Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Toplantıya, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Bölge Müdürlükleri Temsilcileri ve İl Müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Mahmut Demirtaş, toplantının Mardin için hayırlı olmasını diledi.

Vali Demirtaş konuşmasında; ‘’Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarımızda bir sıkıntı yok. Yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu yatırımlarımızı kazandırırız. Yatırımcı kuruluşlardan alınan dönem raporlarına göre 2022 birinci dönemi itibariyle, ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları tarafından 488 proje uygulanmaktadır. 121 proje tamamlanmıştır, 154 proje devam etmektedir, 213 proje etüt proje aşamasındadır. Bu projelerin toplam tutarı 14 milyar 352 milyon 822 bin lira olup 2021 Yılı 1. dönem sonu itibariyle 218 milyon 125 bin lira harcama yapılmıştır. En kısa sürede daha iyi yatırımları ve hizmetleri Mardin’imiz ile buluşturmak için yılın ikinci İl Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirdik. İlimize hayırlı olsun.’’ diye konuştu.

Toplantıda söz alan yetkililer kurumsal faaliyet konuları ile ilgili değerlendirmelerini yaptıktan sonra yürüttükleri yatırım çalışmaları hakkında kurulu bilgilendirdi.