İş adamından örnek davranış: 500 öğrenciye giyim yardımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 500 öğrenciye mont ve bot yardımı yapıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kaymakamlık ve belediye koordinesinde hayırsever iş insanı Nihat İlhan’ın desteğiyle 4 merkez okulunda bulunan ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye birer mont ve bot dağıtıldı.

Azim Group Holdingin katkılarıyla, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye 500 adet bot ve 500 adet mont olacak şekilde toplamda 1.000 adet ürün desteği sağlandı. İlçe merkezinde bulanan ilk ve ortaokul düzeyindeki 4 okulda okuyan öğrencilere Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, iş insanı Nihat İlhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen ve SYDV Müdürü Alaattin Özel’in de katılımı ile yardım yapılacak okullardan biri olan Yunus Emre ilk ve orta okulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere mont ve bot dağıtımı yapıldı.

Turgut Özal ilk ve ortaokulu, Mehmet Doğru ilk ve ortaokulu ve Selahaddin Eyyubi ilk ve ortaokulunda daha önce tespiti yapılan öğrencilere de daha sonra mont ve bot dağıtımı yapıldı.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, iş insanı Nihat İlhan ile birlikte ziyaret ettiği Yunus Emre İlk Okulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyecek dağıtımından sonra burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaymakamlık koordinesinde hayırsever iş insanı Nihat İlhan tarafından 500 öğrenciye 500 adet mont ve 500 adet bot dağıtımı yapıldığını belirterek Nihat İlhan’a teşekkür eden Cıdıroğlu, “Nihat İlhan kardeşimiz toplamda 500 adet mont ve 500 adet botu ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yardımda bulundu. Sağ olsun kış gelmeden önce bot ve montları bizlerle burada dağıtıma geldi. Nihat İlhan’a burada teşekkür ederim. 4 okulumuza daha dağıtım yapacağız. Bizim ve diğer hayırseverlerinde desteği ile ihtiyaç sahibi çocuklarımızı tespit ederek kendilerine desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

İş adamı Nihat Irmak ise Azim Group Holding adına her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olduklarını ve bunu sürdüreceklerini söyledi.