Işılay Çelik Cangir, Mecliste Mardin’in sesi olacağım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Işılay Çelik Cangir, Mecliste Mardin’in sesi olacağım

Milletvekili genel seçimlerinde Yeşil Sol Parti adı ile seçime girecek HDP’nin Mardin milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunan isimler belli olurken adaylardan birisi de Kızıltepe ilçesinden Işılay Çelik Cangir oldu.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde Mardin’den Yeşil Sol Parti’den milletvekili adayı olmak için başvuranlar aday adayı Işılay Çelik Cangir, gönül verdiğim partime ve Mardin’ hizmet etmek benim için gururdur dedi.

Halkların demokratik Partisi HDP 28. Dönem milletvekili genel seçimlerine Yeşil Sol Parti ile katılacağını açıklamasının ardından HDP genel merkez, il ve ilçe teşkilatlarına yapılan aday adaylığı başvurularında Mardin’den milletvekili olmak için başvuran 2 çocuk sahibi Işılay Çelik Cangir, Hep birlikte özgür yarınlar için verilen mücadele de bende varım demek istediği için aday olduğunu belirterek adaylık başvurusunda bulunduğunu söyledi.

21 yıldır evli olduğu Mardin Kızıltepe ilçesinde yaşayan, Derik’in tanınmış Çelik (Ruti) aşiretine mensup Derik doğumlu Işılay Çelik Cangir, Diyarbakır Ticaret Lisesi mezunu ve 2 kız çocuğu annesi.

Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekili aday adayı Işılay Çelik Cangir, “Çocukluğumdan bu yana gönül verdiğim partime ve Mardin’e hizmet etmek benim en büyük isteğim ve hayalimdi.” Diyerek şunları söyledi, “Uzun zamandır siyasette aktif görev almak istiyordum, bunu da gönülden bağlı olduğum partimde gerçekleştirmek için aday oldum. Seçilip meclise gidersem başta Mardinli kadınların ve gençlerini seslerini duyuracağım. Mardin’in sorunlarının çözümü için çaba sarf edip daha yaşanır bir Mardin olması için çalışacağım. Bu halk ve kadim şehir her şeyin en iyisini en güzelini hak ediyor bende bunu gerçekleştirmek için üzerime düşeni yapma çabasında olacağım.”

Işılay Çelik Cangir, Mardin halkına seslenerek “Hep birlikte özgür yarınlar için” Yeşil Sol Parti etrafında birlik olmaya çağırdı.