Kadim Aşiretler Federasyonu Ankara’da bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadim Aşiretler Federasyonundan Ankara’da gövde gösterisi

Kısa adı (KAF) olan Kadim Aşiretler Federasyonu Ankara’da çeşitli temas ve ziyaretlerde bulundu. Toplantıya Mardin adına Kikan Aşiretinin ileri geleni Mahmut Timur iştirak etti.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan aşiretlerin tarihi, kültürel, sosyal ve siyasal değerlerini korumak, aşiretler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kurulan ve 41 aşiretten müteşekkil olarak faaliyetlerini sürdüren kısa adı (KAF) olan Kadim Aşiretler Federasyonu, Bu gücünü bölgenin ve ülkenin bütünlüğü, bekası ve selameti için kullanmak üzere Başkent Ankara’da çeşitli temaslarda ve ziyaretlerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun davetlisi olarak Ankara’ya bir araya gelen Kadim Aşiretler Federasyonu Başkanı Rasim Aslan başkanlığında aralarında Mardin’in köklü Kikan Aşiretinin ileri geleni Mahmut Timur’un da bulunduğu 41 aşiretin liderine AK Parti MKYK Üyesi 25 ve 26. Dönem Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu da eşlik etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakan yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda yaptığı selamlama konuşmasında kadim aşiretlerin temsilcilerine ziyaretleri için teşekkür ederek, “Bu toprakların mayası, kardeşliktir. Sizler, aramıza nifak sokmaya çalışanlara en güzel cevabı birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirerek verdiniz” dedi. Bölgedeki sosyal, ekonomik ve siyasal gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunulan toplantının ardından heyet, AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından ağırlandı.

Ziyaretlerde hazır bulunan Kadim Aşiretler Federasyonu Mardin Temsilcisi de olan Kikan Aşireti’nin ileri geleni Mahmut Timur, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun daveti üzerine gerçekleştirilen Ankara temaslarının çok yararlı geçtiğini kaydederek Aşiret liderlerinin, birlik ve beraberlik mesajları verdikleri ziyaretlerde; her zaman olduğu gibi devletin ve milletin yanında olduklarını, vatan toprakları üzerinde kardeşlik duyguları içerisinde birlik ve beraberliğe kast edenlere fırsat vermeyeceklerini ifade ettiklerini, bu anlamda ziyaret programına katılan aşiret liderlerinin bölgede ve illerindeki sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik temeller üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını ifade etti.