Karaboğa: Nusaybin Gümrük Kapısı’nı ticarete açacağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karaboğa: Nusaybin Gümrük Kapısı’nı uluslararası ticarete açacağız

Mardin’in Nusaybin ilçesinde esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla bir araya gelen CHP Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, Nusaybin Gümrük Kapısı’nı uluslararası ticarete açacaklarını belirtip destek istedi.

CHP Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, Nusaybin ziyaretine ilişkin açıklamasında, özellikle Nusaybin Gümrük Kapısı’nı uluslararası ticarete açacaklarını ifade etti. Mardin Milletvekili adayları Nurettin Kılıç, İbrahim Taşdelen, CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçaslan ve teşkilat üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette, sık sık “Hak Hukuk Adalet” sloganları atıldı.

Almanların 1900 yıllarda yaptığı demiryolunun Nusaybin’i ikiye ayırdığını ve bunun Türkiye’de bir ilk uygulama olduğunu belirten Karaboğa, Suriye’deki iç savaş bahane edilerek insanların akrabalarından ayrıldığını, uzak kaldığını belirtti.

Nusaybin’in bütün ekonomik aktivitelerini yeniden hayata geçireceklerini aktaran Karaboğa, Toprak Mahsulleri ve Çukobirlik’in neden kapatıldığını sordu.

Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iş adamları olarak 10 yıl uğraştıklarını ve Nusaybin Gümrük Kapısı’nın inşa edildiğini söyleyen Karaboğa, kapısının açılmadan kapatıldığın ve 10 yıllık emeğinde heba edildiğini belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Avrupa Birliği demokrasini Türkiye’de uygulayacağız” diyen Karaboğa, “Avrupa ile vizeleri kaldıracağız. 15 Mayıs’ın şafağında bu ilçeye ve bu ile özgürlüğü getireceğiz. İnsanlarımız artık ötekileşmeyecek, farklılaşmayacak. Bütün vatandaşlarımıza diyoruz ki; bir oy Kılıçdaroğlu’na bir o Cumhuriyet Halk Partisi’ne.” diye konuştu.

Nusaybin’de halkımızla birlikteyiz. Coşkumuz, heyecanımız, umudumuz o kadar yüksek ki her gittiğimiz yerde sevgiyle, güler yüzle karşılanıyoruz, açıklamasında bulunan Karaboğa şunları söyledi, “Her ziyaret ettiğimiz yerde kendimizi evimizdeymişiz gibi hissettik. Halkımız bizi bağrına basıyor. Bizler de bu halkın bir evladı olarak onlar için çalışacağız ve bu ülkeye demokrasiyi, adaleti, özgürlükleri tekrar getireceğiz.

Nusaybin’imiz bugüne kadar hep ihmal edildiğini billiyor. Yıllarca vaat edilip de yerine getirilmeyen sözleri biliyor. Yeni bir kana ihtiyacının olduğunu biliyor. Bizim sözümüz olsun. İktidarlık dönemimizde Nusaybin Ticaret Kapısını ticarete açmak başta olmak üzere Nusaybin’in kalkınması ve hak ettiği hizmeti alması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Nusaybin için varız, Mardin için varız.