Karaboğa ve Aydoğan ailelerinin acı günü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karaboğa ve Aydoğan ailelerinin acı günü

Kızıltepe’de Ameraki Aşiretinin ileri gelenlerinden merhum Taha (Ahmê) Karaboğa’nın eşi Cemile Karaboğa, uzun süreden beri yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kızıltepe Yurt Haber Gazetesi imtiyaz sahibi ve TRT Kızıltepe muhabiri İbrahim Aydoğan’ın halası ile Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Aktivisti Gazeteci Cemil Aydoğan’ın halası ve kayın validesi Cemile Karaboğa, yaşlılığa bağlı olarak yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süredir organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

İhsan, Cemil, Hasan, Halit ve Hamza Karaboğa’nın anneleri olan Merhumenin cenazesi bu sabah vefat ettiği hastaneden alınarak, Kızıltepe’ye bağlı Timür Çiftliği Mahallesi’nde ( Çeltuk Köyü) bulunan aile kabristanında defnedildi.

Merhume için Kızıltepe Akdoğan Mahallesi ( Arade Köyü ) yolu üzerinde bulunan Hacı Mehmet Bülbül taziye evinde taziye kuruldu.

Kızıltepe Ekspres Haber Ailesi olarak; merhumeye Allah’tan rahmet, Karaboğa ve Aydoğan aileleri ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.