Kaymakam Çam’a “Vefa” gecesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Antalya Kemer’e ataması yapılan Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ın onuruna vefa gecesi düzenlendi.

 

MOVA Deniz Kafe Kır Düğün Bahçesinde düzenlenen gece, Kaymakam Çam’ın 3 yıllık süre zarfında yaptığı hizmetlerin anlatıldığı sinevizyon gösterimi ile başladı.

Protokol üyeleri, STK, meslek odaları ile siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, işadamları, kanaat önderleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı veda gecesinde duygusal bir konuşma yapan Kaymakam Çam, katılımları selamladıktan sonra şöyle konuştu:

“4 Eylül 2019’da başladı Kızıltepe yolculuğumuz, Allah izin verirse 26 Ağustos 2022 tarihinde yani Cuma günü sona erecek. Devlet memurları, doğduğu değil doyduğu yerin yerlisidir. Bizde 3 yıldır Kızıltepeli olmuştuk, inşallah bundan sonra da fahri olarak devam edecek. Elhamdülillah mutluyum; çünkü burayı güzellikler içinde bıraktık. Kızıltepe; 164’ü kırsal 18’i merkez mahallesiyle Türkiye’nin en büyük ilçesidir. Çok ciddi alt ve üst yapı sorunu vardı, zaman kaybetmeden alt ve üst yapı çalışmalarına başladık. 3 yılın sonunda 1 milyon 700 metrekarenin üzerinde bir çalışma ile günümüzü geçirmişiz. Hizmette hiçbir zaman sınır yoktur, hep daha fazlası ve daha iyisi vardır. İlçemizde en iyisini ve en güzelini yapmaya çalıştık. Çok sayıda sosyal ve sportif çalışmalar yaptık, ancak çok daha fazlası yapılması lazım. Ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenledik. İnşallah bundan sonra da bu yarışmalar devam ettirilecek. Üreten Kadınlar Kooperatifi de çok güzel hizmetlere imza attı. Çilek Bahçesi kuruldu, çok sayıda kadın orada istihdam edildi. Dün de Tandır Ekmeği Projesinin temeli atıldı. Bu hizmetler için kıymetli eşime çok teşekkür ediyorum. Buradan Kemer’e gidiyorum, hem kapımız hem de gönlümüz hepinize açıktır. Sözlerimi Yunus’un sözleriyle bitiriyorum. Yunus diyor ki; biz bu diyardan gider olduk, kalanlara selam olsun. Bizim için hayır dua edenlere selam olsun. Her birinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizi size sizi Allah’a emanet ediyorum.”

Konuşmanın ardından Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’a yazı işleri müdürü Ramazan Uygur tarafından kaymakamlık çalışanları adına hediye verilirken, çeşitli kurumlar da ilçeye katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdime ettiler.

Kaymakamı Hüseyin Çam ve eşi Dilek Çam davetliler ile hatıra fotoğrafı çektirdiği gecede katılımcılar yeni görevinde başarı dilediler.