Kaymakam Cıdıroğlu Hastanede tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakam Cıdıroğlu Hastanede tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti

Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hafif yaralanan depremzedeleri Kızıltepe Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremi şiddetli bir şekilde bölgedeki tüm iller hissederken 10 ilde ise yıkımlar meydana geldi. Deprem sonrası binlerce insan enkaz altında hayatını kaybederken on binlerce kişi ise yaralandı. Deprem bölgesindeki illerde deprem esnasında dışarı çıkarken yaralanan, hafif enkazlardan kendi imkanları ile çıkarak deprem bölgesinden ayrılarak Kızıltepe’ye dönen depremzedeler Kızıltepe Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Deprem bölgesinden yaralı olsa da uzaklaşarak memleketleri Kızıltepe’ye dönen depremzedelerden bir kısmı acil serviste ilk tedavilerinin ardından taburcu edilirken diğer depremzedeler ise tedavi altına alındığı ve  durumlarının iyi olduğu ve durumu ağır olan bir hasta bulunmadığı belirlendi.

Kızıltepe Devlet Hastanesine başvuran yaklaşık 50 depremzede olduğu belirlenirken Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, Eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu ile birlikte Kızıltepe Devlet Hastanesine gelen ve tedavi altında olan depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileterek ihtiyaçlarını sordu.

Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu’nun hastane ziyaretine Kızıltepe Devlet Hastanesi baştabibi Uz.Dr. Serdar Kalkan ile hastane müdürü Abdullah Saruhan’da eşlik etti.