Kaymakam Cıdıroğlu Muhtarları ile toplantılarına devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakam Cıdıroğlu Kırsal Mahalle Muhtarları ile Bir Araya Geldi

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu Kırsal Mahalle Muhtarları ile toplantılarına devam ediyor.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında kırsal mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantılarına devam ediyor. Cıdıroğlu, merkez mahalle muhtarlarının ardından yaptığı kırsal mahalle muhtarları ile buluşma toplantısının ikincisi Kızıltepe Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Ak Parti İlçe Başkanı Bülent şahin, İlçe Jandarma Komutanı Deniz Çezik, Belediye başkan yardımcısı Aydın Mavidemir, SYDV müdürü Alaattin Özel, Belediye Kurum Müdürleri ile EDAŞ ve MARSU yetkililerinin de bulunduğu toplantıya 108 Kırsal Mahalle Muhtarı katılım sağladı. Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu’ nun konuşmasıyla başlayan toplantı, muhtarların mahallelerinde bulunan eksiklikleri dile getirmesi ile şikâyet ve önerilerinin dinlenmesi ile devam etti.

İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu muhtarları dinledikten sonra yaptığı açıklamada, “Siz muhtarlarla beraber yürüyeceğiz bu yolda hep birlikte çalışacağız Sizler de bizim bulunduğunuz yerlerdeki temsilcilerimizsiniz. Merkez ve Kırsal mahalle ziyaretlerine başladık haftada 3 mahalleyi ziyaret ediyoruz ve inşallah bu rakamı daha da arttıracağız. Bu ziyaretlerimiz sayesinde her şeyi yerinde görüyoruz eksiklikleri not ediyoruz. Gönül ister ki hepsini en kısa sürede yapalım ama tabiî ki bu kolay bir şey değil Kızıltepe büyük bir ilçe. Bizden önce yapılan şeyler mevcut bizler de güçlü ekibimizle üzerine bir şeyler ekleyeceğiz. Köylere baktığımızda çoğunlukta çöp konteyneri ve parke taşı talebi var. Bazı köylerde kanalizasyon sorunu var. İmkanlarımız dahilinde bu ihtiyaçları karşılamaya çalışacağız. Özellikle 2023 yılında köylerde parke taşı yapımına başlayacağız. Kış mevsimi geliyor yolların temizliği önemli özellikle kış mevsimiyle beraber çamur olan köy yollarına öncelik vereceğiz. Büyükşehir Belediyesi’nden mıcır talebinde bulunduk vatandaşlarımızı mağdur etmemeye çalışacağız. Hepimiz Kızıltepe için çalışıyoruz. Amacımız halka hizmet etmek. İlçe halkına en iyi hizmetin götürülmesi için problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için koordineli ve omuz omuza çalışılması gerekmektedir. Özellikle ihtiyaçların tespiti için muhtarlarımızın halkla ilişkisi önem arz etmektedir.”dedi.