Kaymakam Cıdıroğlu’nun 19 Mayıs Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakam Cıdıroğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Cıdıroğlu mesajında şunları söyledi;

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için, yola çıkışlarının yıldönümünün haklı gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs; bağımsızlığa duyulan inancın birliği, tekliği ve asla vazgeçilmezliğidir. 

Bugün milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır. “Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünü gençlere armağan etmiştir. Ülkemizin geleceğini gençlerimize emanet edip, bizlerin de onlara gereken ilmi vermememi istemiştir.

Bizler de bu doğrultuda gençlerimize sunduğumuz fırsatlar ile onlara her zaman destek olmayı sürdürüyoruz. Çünkü biliyoruz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi onlar bizim geleceğimiz Türkiye Cumhuriyetini ileriye taşıyacak olan gençlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Kızıltepeli hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyorum.