Kaymakam Şahin’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Kaymakamı Abdullah Şahin’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kızıltepe ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi;

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıldönümüne erişmenin eşsiz gururunu, sevincini ve mutluluğunu milletçe yaşadığımız bugün tarifsiz fedakârlıklarla, kanları ve canları pahasına düşman işgalinden kurtarılan aziz vatan topraklarının Cumhuriyetle birlikte kurtuluşa erişip düşman esaretinden kurtuluşunu yad etmekte ve kutlamaktayız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde atalarımızın büyük fedakarlıklarıyla kazanılan İstiklal Savaşı zaferinin Cumhuriyetle taçlandığı 29 Ekim 1923 günü milletimizin tarihinde bir dönüm noktasıdır. Esaret zincirlerini asla kabul etmeyen milletimiz hep birlikte, yekpare vücut halinde yok olmaktan kendisini kurtarmıştır. Bu noktaya vardıktan sonra da durmadan çalışan,  memleketi için her zaman her alanda daha da başarılı olmak için birbirine her daim kenetlenen Aziz Milletimiz gelecek nesillerini de bu düşüncede yetiştirmiş ve atalarının fedakarlıklarını yüreklerine nakşetmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin ilk gününden bugüne dek, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, sahip olduğumuz mukaddes değerlere sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde yaşama uğrunda mücadele etme ruhuna her zaman sahip olduk.  Bu ruhu evlatlarımızın benliklerine de işleyerek ilelebet yaşatmaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümü vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecinde canlarını ve kanlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete göç eden Şanlı Gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, Necip Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun.