Kaymakamı Şahin Gazilerle yemekte bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakamı Şahin Gazilerle yemekte bir araya geldi

Kızıltepe ilçesinde de “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla düzenlenen törenin ardından Gaziler onuruna yemek verildi

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, 19 Eylül Gaziler Günü programı kapsamında gerçekleştirilen töreninin ardından Gazilerin onuruna verilen yemekte gazilerle bir araya geldi.

İlçe Kaymakamı Abdullah Şahin, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Gaziler ve aileleri onuruna verilen yemekte ilçede ikamet eden gaziler ile bir araya geldi. “Milletin gönlünde her daim müstesna bir yere ve kıymete sahip olan saygıdeğer Gaziler onuruna verilen yemekte kendileriyle bir araya geldiklerini belirten Kaymakam Şahin, Yemekte günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada: “Gazilik; vatanını, milletini ve tüm mukaddes değerlerini canı pahasına korumak için “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” düşüncesi ve inancıyla mücadele ederken, gözünü kırpmadan şahadete giden yolda varılan müstesna bir mertebedir.

Sakarya Meydan Muharebesinde göstermiş olduğu kahramanlık üzerine 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik rütbesiyle birlikte Gazilik unvanın verildiği günün yıldönümü olan 19 Eylül tarihini “Gaziler Günü” olarak hep birlikte tüm Kahraman Gazilerimiz nezdinde gururla kutlamaktayız.

Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız için mukaddes canlarını hiç düşünmeden feda etmiş Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Gazilik mertebesi ile şereflenmiş bütün Kahraman Gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler dilerken, onların bu şerefli günlerini kutlamaktan büyük bir onur ve gurur duyuyorum” dedi.