Kılıç, Antalya-Ankara ve Mardin’deki 3 otelini depremzedelere açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kılıç, Antalya-Ankara ve Mardin’deki 3 otelini depremzedelere açtı

Mardinli işadamı Reşit Kılıç, Ankara – Antalya ve Mardin’deki otellerinin kapılarını depremden etkilenen depremzedelere açtı.

Kızıltepeli işadamı Reşit Kılıç’a ait olan Raymar Hotel zinciri bünyesinde bulunan; Antalya’daki 1500 yatak kapasiteli Antalya Resort, Mardin’de 5 yıldız ve 290 yatak kapasiteli RAYMAR Mardin, 175 yatak kapasiteli RAYMAR Ankara Otelini Depremden etkilenen depremzedelere ücretsiz olarak açtı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki depremde 10 il büyük hasar görürken binlerce insan ise hayatını kaybettiği depremin ardından tüm bölgede insanlar evlerine girmeye çekinirken evleri yıkılanlar ise açıkta kaldı.

Depremden etkilenen vatandaşların depremin hemen ertesi gününde otellerine kabul etmeye başladıklarını kaydeden Kızıltepeli işadamı Reşit Kılıç, “Ülke ve millet olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Bu günleri hep birlikte büyük bir dayanışma içerisinde atlatacağımıza inanıyorum. Aile şirketimiz olarak üzerimize düşen sorumlukları yaptığımız yardımlarla yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz. Ancak bunun yanında Antalya’da Manavgat’ta bulunan 1500 yatak kapasiteli Raymar Resort, Mardin’deki 5 yıldızlı Otelimizi ve Ankara Kızılay’da bulunan Otellerimizi de depremzedelerimizin hizmetine açtık. Antalya’daki otelimizde şuanda Adıyaman ve Hatay’dan gelen yaklaşık 40 ailemiz konaklıyor.  Ankara ve Mardin’deki otellerimizde de iki gündür depremzede misafirlerimiz konaklıyor. Misafirlerimiz en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelen bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Gün dayanışma ve yardımlaşmanın günüdür. Allah ülkemizi ve milletimizi böylesine büyük felaketlerden korusun” dedi.