Kılıç, Her Talebimizi Olumlu Karşılandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 İl Başkanı Kılıç, Her Talebimizi Olumlu Karşılandı

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Mardin’e yaptığı ziyaretin ardından konuyla ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Mardin çevre yolu, Kızıltepe çevre yolu, Kızıltepe-Ceylanpınar Yolu ve Kızıltepe’nin şehri çevreleyen 30 metrelik yollun proje ve yapım aşamalarının tamamlanmasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’dan talep ettiklerini belirten il başkanı Kılıç, Kızıltepe’de yeni PTT şubelerinin açılacağının müjdesini verdi.

 

BEŞ BELEDİYEMİZ DE ZİYARET EDİLDİ 

İl Başkanı Faruk Kılıç açıklamalarında, “İlimizde önemli ziyaretler gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü kendisine sunduğumuz her sorunumuzu büyük bir özen ve titizlikle karşıladı. Sayın Bakanımızın Mardinimize yapmış olduğu bu ziyaretin faydalarını inşallah önümüzdeki günlerde hep beraber yaşayacağız. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu, 31 Mart seçimlerinde kazandığımız Dargeçit, Artuklu, Midyat, Yeşilli ve Ömerli Belediye Başkanlıklarımızı ziyaret etti. Bu ziyaretler kapsamında ilçelerimize yönelik hazırlanan ve yapımı devam eden projeler kendisine aktarılarak desteklenmesi talep edildi. Özellikle Dargeçit İlçemize bağlı kırsal mahallelerin yollarının yapımlarında belediyemizin desteklenmesinin önemli olduğunu vurguladık”.

 

ÇEVRE YOLLARI, ORTAKÖY VE GÖKÇE

Mardin çevre yolu, Kızıltepe çevre yolu, Kızıltepe-Ceylanpınar Yolu ve Kızıltepe’nin şehri çevreleyen 30 metrelik yollun proje ve yapım aşamalarının tamamlanmasını Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızdan talep ettik. Artuklu İlçemize bağlı Gökçe ve Ortaköy Mahalleleri’nin yol, kaldırım ve alt yapı sorunlarını dile getirerek bir an önce çözüme kavuşması için ısrarlarımızı yineledik. Midyat İlçemize yaptığımız ziyarette birçok alanda yapılan çalışmalar kendisine sunuldu. Bu projelerin desteklenmesinin yanında özellikle Ceylanpınar-Midyat yolunun faaliyete geçmesi için gerekli girişimlerin yapılması ile ilgili çalışmaların başlatılması ile ilgili görüşlerimizi ifade ettik.

 

KIZILTEPE PTT ŞUBELERİNE KAVUŞUYOR

Türk Telekom’un şebeke ve internet ağlarının daha düzeyli hale getirilmesi gerektiğini, özellikle pandemi sürecinde öğretmen ve öğrencilerin EBA ve canlı derslere girmekte zorlandıklarını ilettik. Diğer bir sorun olan Kızıltepe İlçemizde PTT Şubeleri’nin yetersiz olduğu ile ilgiliydi. İnşallah açılacak olan en az üç şubeyle desteklenecekleri sözünü aldık. Sonuç olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na sunduğumuz her talebimiz olumlu karşılandı. Bu minhalde Mardin adına sevindirici birçok proje hayata geçirilerek AK Parti’nin hizmet anlayışına bir kez daha şahit olduk ve Allah’ın izniyle olmaya devam edeceğiz “