Kızıltepe Adnan Menderes Ortaokulu’nda Sanat Galerisi açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Adnan Menderes Ortaokulu’nda Sanat Galerisi açıldı

Mardin’in Kızıltepe Adnan Menderes Ortaokulu’nda “Sanat Okulda Projesi” kapsamında Sanat Galerisi açıldı.

Galerinin açılışına şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı. Sergide; Görsel Sanatlar öğretmeni Mahmut Yılmaz, Teknoloji ve Tasarım Öğretmenleri Mehmet Masum Saruhan ve Abdülhekim Alihanoğlu’nun eserleri yer aldı.

Sanat Galerisi açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Abdulkadir Irmak, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Okulumuzun koridorlarını; dünyada iz bırakan, kültürümüzü ve tarihimizi tanıtan, yarınlarımıza ışık tutan sanatçılarımızın ve mimari yapılarımızın tablolarıyla donattık. Adeta bir sanat galerisini andıran, birbirinden güzel eserlerle okulumuzun koridorlarını, sanat ve sanatçıyı anlamak, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla süsledik. Bu projenin hayata geçirilmesinde ve eserlerin yapımında özveriyle çalışan okulumuzun değerli öğretmenleri Mahmut Yılmaz, M. Mahsum Saruhan ve Abdulhekim Alihanoğlu’na teşekkür ederiz” dedi.

Irmak, ayrıca bir önceki okul Müdürü Sattam Aydın’a da teşekkür etti.

Teşekkür konuşmasının ardından STK temsilcileri, okul müdürleri ve davetliler, sanat galerisinin açılışı yapılarak sergiyi gezdi.

Program, yapılan çeşitli ikramların ardından sona erdi.