Kızıltepe Belediyesi’nden “Belediyeniz Sizinle” Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Belediyesi’nden “Belediyeniz Sizinle” Projesi

Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü kadınları KADES Uygulaması, sağlıklı yaşam eğitimi gibi konularda bilgilendirmek, onlarla bir araya gelip sohbet etmek, birtakım öneri ve taleplerini kendi ağızlarından dinlemek amacıyla “Belediyeniz Sizinle” projesini başlattı.

Belediyenin başlattığı bu proje kapsamında ilk uygulama Dikmen Mahallesinde yapılarak köyün kadınları ile bir araya gelindi. Programa ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu’nun Eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu, Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Aslı Gülden Çiçek, İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri, ilçe Jandarma Komutanlığı personelleri ve Dikmen Mahallesi kadınları katılım sağladı.

Konuyla ilgili Kızıltepe Belediyesinden yapılan açıklamada “Dikmen Mahallesi’nde oturan kadınlarımıza Belediyemiz ve kamu kurumları işbirliği ile KADES uygulaması, sağlık seminerleri eğitimleri verildi. Belediyemiz sağlık ekibi tarafından şeker ve tansiyon ölçümleri yapıldı. Hanımefendi Dr Ayşe Cıdıroğlu programa katılan tüm kadınlarla tek tek ilgilenerek taleplerini kendi ağızlarından dinledi. Program sonunda programa katılım sağlayan tüm kadınlarımıza daha yeşil bir Kızıltepe için fidan hediye edildi.”