Kızıltepe Derik Maçı olaylı bitti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Derik Maçı olaylı bitti

Mardin 1. Amatör ligi Play Off maçlarının 4. haftası oynanan maçlar ile tamamlanırken Kızıltepe de oynanan maçta hakem faciası yaşandı.

Bölgesel Amatör Ligine (BAL) çıkacak takımı belirleyecek olan play off grup maçları çekişmeli ve tartışmalı bir şekilde devam ediyor. Oynanan maçlarda Derikspor’un hakemler tarafından şampiyon yapılma çabası olduğu ileri sürüldü.
BAL’a yükselme maçlarında hafta içi oynanan maçlarda Mardin Büyükşehir Belediye spor ile Derik spor maçlarını farklı skorlarla kazanırken Nusaybin Belediye spor 3 puanı tek golle kazanmasını bildi.
Kızıltepe’nin iki takımı da haftayı puansız kapatırken, Kızıltepe şehir stadında oynanan maçta karşı karşıya gelen iki favori takım Kızıltepe Fırat spor ile Derik spor arasında oynanan maçta hakemin verdiği penaltı ve Kırmızı kartın ardından hakemin maçta sürekli aleyhlerinde düdük çaldığı ve yanlı maç yönettiğini ileri süren Fırats por idarecileri Derik spor’un maçı kazanması için hakemin çaba sarf ettiğini söylediler.
Kızıltepe Fırat spor Kulübü Başkanı Sabahattin Derin Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda Hakem komitesini eleştirerek adalet sağlayamadığını ileri süren ve Kızıltepelileri ve yetkilileri takıma sahip çıkmamakla eleştiren ve “Hakem komite başkanına ilk gün toplantıda siz bu şekilde adalet sağlayamassınız dedik. Onlar ise hiç bir güç bizi etki altına alamaz dediler ama maalesef ligin başında şampiyon olacak takım belirlendiğini bugün herkes gördü. Hakemler 48 ilden daha büyük bir sahipsiz ilçenin hakkını Yunus adındaki hakem gasp etmiş.” açıkla masında bulunan Derin ayrıca siyasileri ve milletvekillerini göreve davet ederek bunun maç yönetimlerindeki ayırımcılık ve haksızlıkların ortadan kaldırılmasın için girişimde bulunmalarını isteyerek, “ Mardin’in 18 takımı varsa ve 6 takım play oof oynuyorsa herkesi eşit görecekler. Herkes bir emek veriyor bu emeğe saygı göstermeyen herkesi kınıyoruz.” Dedi.