Kızıltepe Hanımeli kadın merkezinde depremzedeler için üretime devam ediliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Hanımeli kadın merkezinde depremzedeler için üretime devam ediliyor

Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezinde depremzedeler için omuz şalı yastık, battaniye, yeni doğan setleri dikimi-üretimi devam ediyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye yardımlar devam ederken deprem bölgesindeki ve Mardin’e getirilen depremzedeler için Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezinde başlatılan omuz şalı, yastık, battaniye, pijama, çocuk battaniyesi ve yeni doğan setlerinin dikimi-üretimi devam ediyor.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi, Bölgede meydana gelen depreme maruz kalan depremzedelerin soğuk kış günlerinde ihtiyaç duyacağı başta battaniye, bere, atkı, boyunluk ve eldiven olmak üzere çeşitli giyim eşyaların dikim ve üretimine başlarken, Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezide depremzedeler için bir çalışma başlatarak afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere omuz şalı, yastık, battaniye, pijama, çocuk battaniyesi ve yeni doğan setlerinin dikimi-üretimine başlayarak ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu ve Eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu’da Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezini ziyaret ederek afet bölgesindeki vatandaşlara gönderilmek üzere dikim ve üretim çalışmalarını yerinde inceleyip Merkez sorumlusu Nur Patır Şenel’den üretim ile ilgili bilgi aldılar.