Kızıltepe Kaymakamı Cıdıroğlu’ndan Örnek Davranış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Kaymakamı Cıdıroğlu’ndan Örnek Davranış

 

Halit SOLHAN

Kızıltepe Kaymakamlığı görevine başlayan Fatih Cıdıroğlu, tebrik için çiçek göndermek yerine ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı bağışında bulunulmasını istedi.

Kızıltepe Kaymakamlığına atanan ve görevine başlayan ilçe Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, hayırlı olsun ziyaretleri ve tebrik için makama çiçek gönderilmemesini, bunun yerine ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere eğitim yardımı için bağışta bulunulmasını çağrısında bulundu.

2022 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Mardin’in Kızıltepe İlçe Kaymakamlığına atanarak yeni görevine başlayan Kaymakam Fatih Cıdıroğlu, örnek bir davranışta bulunarak göreve başlaması nedeniyle kendisine tebrik için çiçek gönderilmemesini, bunun yerine ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı için bağışta bulunulmasını istedi.

Kızıltepe Kaymakamlığı görevine hafta sonunda başlayan ve örnek bir davranış sergileyerek tebrik etmek için kendisine çiçek gönderilmemesini onun yerine öğrencilere yardım yapılmasını isteyen kaymakam Fatih Cıdıroğlu kamuoyuna yaptığı çağrıda şu açıklamaya yer verdi; “Kıymetli Kızıltepeli hemşerilerim; 20.08.2022 tarihi itibariyle ilçemizde göreve başlamış bulunuyorum. Sizlerden ricam, tebrik amacıyla kaymakamlık ve belediye başkanlığına tarafıma gönderilecek çiçekler yerine, Kızıltepe’de bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik eğitim yardımı yapmak amacıyla Kızıltepe Kaymakamlığı bünyesindeki Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Başkanlığına nakdi bağış yapmanızdır. Yapılacak olan tüm bağışlar ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik şahsım başkanlığında sizlerin adınıza iletilecektir. Şimdiden destekte bulunacak hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

 

Kızıltepe’de bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik yapılacak eğitim bağışı için İBAN numarası verilen paylaşımda şu not’a yer verildi: “Bağış yaparken açıklama kısmına ‘ Kızıltepe SYDV ihtiyaç sahibi öğrencilere destek içindir. ‘ ibaresini yazmanız gerekmektedir. İBAN No: TR 8500 0100 0451 2748 5122 5005 SYDV Kızıltepe Ziraatbank hesabıdır.”